Forbrukerrådet v/Mageli vant over DNB i Høyesterett!

Vi gratulerer 180 000 andelseiere og Forbrukere med resultatet i norgeshistoriens største gruppesøksmål.

DNB-saken%2021_1-28_1_2020_6
Våre advokater Jens-Henrik Lien og Steinar Mageli har representert Forbrukerrådet og andelseierne.

 

Spørsmålet i saken har vært om DNBs forvaltning av tre verdipapirfond har vært utøvd i strid med avtalen med andelseierne, og om det dermed foreligger en mangel ved fondsforvaltningen som gir andelseierne rett til prisavslag i forvaltningshonoraret.

 

Andelseierne vant frem med krav om prisavslag i Borgarting lagmannsrett i juni 2019. DNB anket lagmannsrettens avgjørelse, og anken ble behandlet over seks dager i Høyesterett i januar i år.

 

Dommen fra Høyesterett ble avsagt i dag. Høyesterett forkaster anken fra DNB. Lagmannsrettens dom blir med det stående og Forbrukerrådet og 180 000 andelseiere har vunnet frem i saken mot DNB.

Relaterte artikler

Stefan%20J%C3%B8rstad

Ny partner i firmaet

Ny partner i firmaet
04.02.2026
Velkommen tilbake til oss, Stefan Jørstad
readmore
Gitte-6974

Ny leder av Advokatforeningens lovutvalg for skjønns- ekspropriasjons- og vassdragsrett

Ny leder av Advokatforeningens lovutvalg for skjønns- ekspropriasjons- og vassdragsrett
08.01.2026
Advokat Birgitte Bie Mørkved er ny leder.
readmore
Reidar

Ny partner

Ny partner
02.12.2025
Vi er glade for å kunne ønske vår nye partner Reidar Lunde velkommen til Mageli.
readmore