Forbrukerrådet v/Mageli vant over DNB i Høyesterett!

Vi gratulerer 180 000 andelseiere og Forbrukere med resultatet i norgeshistoriens største gruppesøksmål.

DNB-saken%2021_1-28_1_2020_6
Våre advokater Jens-Henrik Lien og Steinar Mageli har representert Forbrukerrådet og andelseierne.

 

Spørsmålet i saken har vært om DNBs forvaltning av tre verdipapirfond har vært utøvd i strid med avtalen med andelseierne, og om det dermed foreligger en mangel ved fondsforvaltningen som gir andelseierne rett til prisavslag i forvaltningshonoraret.

 

Andelseierne vant frem med krav om prisavslag i Borgarting lagmannsrett i juni 2019. DNB anket lagmannsrettens avgjørelse, og anken ble behandlet over seks dager i Høyesterett i januar i år.

 

Dommen fra Høyesterett ble avsagt i dag. Høyesterett forkaster anken fra DNB. Lagmannsrettens dom blir med det stående og Forbrukerrådet og 180 000 andelseiere har vunnet frem i saken mot DNB.
IMG_5042
Per Ole Svor er ny partner i Mageli!
04.11.2026
Vi er glade for å ønske Per Ole velkommen som partner ved vårt kontor på Hamar. Han kommer fra Thommessen og styrker vårt fagmiljø innen tvisteløsning, offentlige anskaffelser og kontrakts- og prosjektrådgivning for næringslivet og offentlige virksomheter.
readmore
Per Ole Svor er ny partner i Mageli!
Konsesjonsfrihet%20KI%20Gen
Egenerklæring om konsesjonsfrihet blir digital – dette bør du vite
21.10.2026
Fra 1. november 2026 kan egenerklæring om konsesjonsfrihet sendes digitalt i alle landets kommuner. Her forklarer vi hva endringen innebærer for deg som skal kjøpe eller overta eiendom.
readmore
Egenerklæring om konsesjonsfrihet blir digital – dette bør du vite
Christian%20i%20H%C3%B8yesterett
Gratulerer til Christian Piene Gundersen med Møterett for Høyesterett
19.10.2026
Vi er stolte av å kunne gratulere vår partner og advokat Christian Piene Gundersen med Møterett for Høyesterett.
readmore
Gratulerer til Christian Piene Gundersen med Møterett for Høyesterett