Mageli henter PR-topp

Fotograf_beate_willumsen_TIL%20WEB_2500px_lengste%20side-5824
Skrevet av:
Trude Holmen
Advokat - partner
 
10.06.2024

Etter 25 år i kommunikasjonsbransjen går Martin Apenes til Advokatformaet Mageli DA

Fotograf_beate_willumsen_TIL%20WEB_2500px_lengste%20side-2

Etter 25 år i kommunikasjonsbransjen går Martin Apenes til Advokatfirmaet Mageli DA. Han kommer fra WergelandApenes, som Apenes har bygget opp de siste 13 årene til å bli et av de toneangivende kommunikasjonsbyråene i Norge med sterke merkevarer som kunder. Apenes er utdannet jurist, og starter som advokatfullmektig hos oss den 1. september.

 

Med Apenes på laget får Mageli kompetanse og erfaring fra politikk og næringsliv som sammen med kommunikasjonserfaringen blir et verdifullt tilskudd til Mageli.

 

Apenes bringer med seg erfaring fra NRK, Dagbladet og Aftenposten og som kommunikasjonssjef i Arbeids- og sosialdepartementet og senere som kommunikasjonsdirektør i NAV.

 

-Med kompetansen Martin Apenes har opparbeidet seg som leder, strateg, næringsutvikler og rådgiver i krysset mellom politikk, forvaltning og næringsliv, bringer han en ny og viktig dimensjon med seg inn i advokatbransjen og den juridiske rådgivningen, sier daglig leder og partner i Mageli, Trude Holmen.

 

-Det er på mange måter en drøm som går i oppfyllelse, når jeg nå starter en ny karriere. I kommunikasjonsfaget møter vi mange av de samme utfordringene som i advokatbransjen, men løst med litt andre verktøy. Nå skal jeg først og fremst lære meg håndverket, men allerede nå ser jeg flere områder der erfaringen fra kommunikasjon, politikk, byråkrati og næringsliv kan være et verdifullt supplement til jussen for å finne gode løsninger for kundene. Mageli tenker litt annerledes og er mer verdidrevet enn det jeg opplever mange andre i bransjen er, noe jeg tror det er en økt etterspørsel etter. Mitt inntrykk av Mageli er bunnsolid, og jeg gleder meg til å komme i gang.

IMG_5042
Per Ole Svor er ny partner i Mageli!
04.11.2026
Vi er glade for å ønske Per Ole velkommen som partner ved vårt kontor på Hamar. Han kommer fra Thommessen og styrker vårt fagmiljø innen tvisteløsning, offentlige anskaffelser og kontrakts- og prosjektrådgivning for næringslivet og offentlige virksomheter.
readmore
Per Ole Svor er ny partner i Mageli!
Konsesjonsfrihet%20KI%20Gen
Egenerklæring om konsesjonsfrihet blir digital – dette bør du vite
21.10.2026
Fra 1. november 2026 kan egenerklæring om konsesjonsfrihet sendes digitalt i alle landets kommuner. Her forklarer vi hva endringen innebærer for deg som skal kjøpe eller overta eiendom.
readmore
Egenerklæring om konsesjonsfrihet blir digital – dette bør du vite
Christian%20i%20H%C3%B8yesterett
Gratulerer til Christian Piene Gundersen med Møterett for Høyesterett
19.10.2026
Vi er stolte av å kunne gratulere vår partner og advokat Christian Piene Gundersen med Møterett for Høyesterett.
readmore
Gratulerer til Christian Piene Gundersen med Møterett for Høyesterett