Vi er stolte av våre nye medlemmer i lovutvalg og disiplinærutvalg

Fotograf_beate_willumsen_TIL%20WEB_2500px_lengste%20side-5824
Skrevet av:
Trude Holmen
Advokat - partner
 
16.12.2021

Vår partner Birgitte Bie Mørkved er nytt medlem i lovutvalget for skjønns - ekspropriasjons - og vassdragsrett. Som gjenvalgt leder av disiplinærutvalget for Østfold og Follo, Romerike og Hedmark kretser er vår partner Ada Cathrine Høst Mytting

Birgitte%20Bie%20M%C3%B8rkved
I dagens nettutgaven av Advokatbladet kan du lese om 40 nye i lovutvalg og 22 nye i disiplinærutvalgene.

"​I lovutvalget for skjønns- ekspropriasjons- og vassdragsrett er Birgitte B. Mørkved utnevnt som nytt medlem."

"Ada Cathrine Høst Mytting (43) fra Mageli på Hamar er gjenoppnevnt som leder av utvalget for Østfold og Follo, Romerike og Hedmark kretser."

Les mer om dette i Advokatbladet ved å klikke på lenken nedenfor
40 nye i lovutvalg og 22 nye i disiplinærutvalgene (advokatbladet.no)


Bilder av Birgitte Bie Mørkved er hentet fra Advokatbladet, foto: Henrik Enertsson
Jennie-og-Nicoline2
To nye advokater hos Advokatfirmaet Mageli!
11.09.2026
Vi har gleden av å gratulere Nicoline Nielsen og Jennie Solli Hansen, som i dag har fått advokatbevilling. Vi er stolte av å ha dem på laget.
readmore
To nye advokater hos Advokatfirmaet Mageli!
KJT
Konkurransetilsynet pålegger KLP å endre praksis
26.08.2026
I går fattet Konkurransetilsynet vedtak hvor KLP er pålagt å endre praksis for å sikre bedre konkurranse om kommunal tjenestepensjon.
readmore
Konkurransetilsynet pålegger KLP å endre praksis
10512837-shore-zone-7143349_1920
Maktfordelingsprinsippet på prøve i Agders strandsone
07.08.2026
I norsk statsforfatning har vi en tredeling av makt, også kalt maktfordelingsprinsippet. Prinsippet innebærer at statsmakten skal fordeles mellom den lovgivende, den utøvende og den dømmende makt - for at disse skal oppveie og utøve kontroll over hverandre. I Agder har maktfordelingsprinsippet nå blitt aktualisert.
readmore
Maktfordelingsprinsippet på prøve i Agders strandsone